Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Pierwsza edycja ,,Szkoły myślenia''

poniedziałek, 8 Maj, 2017
Zdjęcie prof. Marcinkowskiego na wykładzie dla licealistów
Dzisiaj rozpoczęła się pierwsza edycje ,,Szkoły myślenia'', czyli kursów dla uczniów szkół średnich przygotowanych przez pracowników Instytutu Informatyki. Potrwa ona tydzień i weźmie w niej udział ponad 150 uczniów. Kurs finansowany jest ze środków unijnych. Strona kursu.

Dotacja projakościowa dla Instytutu Informatyki UWr

sobota, 14 Grudzień, 2013
WMI panorama
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego otrzyma dotację z budżetu państwa w wysokości 1 miliona złotych dla kierunku informatyka prowadzonego na studiach stacjonarnych I stopnia w Instytucie Informatyki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na początku grudnia rozstrzygnęło konkurs w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji. Więcej informacji: wroclaw.gazeta.pl oraz www.uni.wroc.pl.

Międzynarodowy program studiów informatyki i matematyki stosowanej dla biznesu

piątek, 29 Listopad, 2013
Logo NCBR
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs na programy rozwoju uczelni we współpracy z partnerami zagranicznymi. Projekt Wydziału Matematyki i Informatyki "Międzynarodowy program studiów informatyki i matematyki stosowanej dla biznesu" otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 3,5 mln zł. Program ten na liście rankingowej zajął 2. miejsce. Więcej informacji: www.ncbir.pl.

Matematyczny duet

środa, 28 Sierpień, 2013
Statuetka PTM
Małgorzata Mikołajczyk z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymała Nagrodę Główną Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Samuela Dicksteina za wybitne osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji matematyki i działalność organizacyjną. Jacek Świątkowski zaś nagrodę im. Banacha za prace z geometrycznej teorii grup. Wręczenie nagród nastąpi w Rzeszowie podczas 5. Forum Matematyków Polskich, 16-20 września 2013. Więcej...

Matematyka na UWr najlepszym kierunkiem studiów

poniedziałek, 30 Lipiec, 2012
Matematyka na UWr - najlepszy kierunek studiów
Matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego została uznana najlepszym kierunkiem studiów.

Strony