Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Konkurs Matematyka i Sztuka

sobota, 29 Kwiecień, 2023
Zapraszamy do udziału w konkursie Matematyka i sztuka 2023 organizowanym wspólnie przez nasz Wydział i Wydział Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Celem konkursu jest upowszechnianie matematyki poprzez dzieła sztuki, integracja i współpraca środowisk akademickich Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, otwarcie na nowe pola działania na polu sztuki i odwrotnie – uwrażliwienie studentów nauk ścisłych na sztuki piękne.

Pierwszy etap konkursu jest skierowany do studentów naszego Wydziału. Mają oni za zadanie wymyślenie tytułu i opisanie idei zagadnienia matematycznego, a tytuł nagrodzonej I miejscem idei, stanie się

Wystawa "Kuchnia polska" w Galerii Łącznik

niedziela, 4 Grudzień, 2022
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy plakatów Kuchnia polska Jakuba Kamińskiego w Galerii Łącznik w najbliższą środę, 7 grudnia, o godzinie 18.00.

W Kuchni polskiej odnajdujemy recepty i przepisy, które są ripostą wobec codziennych zdarzeń i sytuacji spotykanych w domu, pracy czy też na ulicy.

Zabawne, urocze w swojej naiwności plakaty, uwodzą i zabierają w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa w PRL-u. Swoją stylistyką przypominają ilustracje książkowe z tamtych lat. Sam autor tytułem nawiązuje do jednego z wydań sztandarowej książki goszczącej na półce w każdym, polskim domu. Jej szatę graficzną postrzega jako „nieporadną”, ale właśnie to w niej lubi. Postanawia zmienić te braki w atuty, podobnie jak swoje możliwości rysunkowe.

Wernisaży wystawy Transkrypcje w Łączniku

niedziela, 16 Październik, 2022
Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy prac dydaktyków Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zatytułowaną *Transkrypcje*, która jest już drugą z serii prezentacji inspirowanych muzyką.

Otwarcie wystawy: 19.10.2022(środa) o g. 18.00.
Podczas wernisażu odbędzie się prezentacja instalacji audio-wizualnej, a także projekcja filmów i animacji.

Artyści poruszający się na co dzień w obszarze sztuk pięknych: m.in. wideo, animacji i fotografii dokonują transkrypcji utworów muzycznych na dzieła wizualne. Pola interpretacji są niezwykle szerokie, począwszy od dzieł powstałych w wyniku skojarzeń i inspiracji wybranymi utworami muzycznymi, poprzez nawiązywanie do struktury i budowy obrazu, podejmowania

Wernisaż wystawy Oversight w galerii Łącznik

poniedziałek, 4 Kwiecień, 2022
Zapraszamy na kolejny wernisaż w galerii Łącznik Tym razem będzie to otwarcie wystawy rysunków Łukasza Gierlaka pt. Oversight.

Łukasz Gierlak (ur. w 1985 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (2013). Obronił doktorat na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego (2019). Głównym obszarem jego działań jest rysunek, często wchodzący w relację z innymi mediami (projekcja video, obiekt).

Oversight jest wynikiem wieloletnich rozważań autora na temat otaczających nas w nadmiarze obrazów, które mogą nas niepokoić, być obciążeniem lub nawet ranić.

Wernisaż odbędzie się w środę 6 kwietnia o godzinie 17.00.

Finisaż wystawy Jernajczyka i Aleksandrowicz w Łączniku

niedziela, 27 Marzec, 2022
Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy "Odchylenia, wariacje, przegięcia", prezentującej prace Jakuba Jernajczyka i Moniki Aleksandrowicz. Finisaż odbędzie się w najbliższą środę, 30. marca, o godz. 17.00, w galerii Łącznik.

Więcej o wystawie

Strony