Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Lista sukcesów pracowników i doktorantów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

niedziela, 5 Październik, 2014

Międzynarodowy Kongres Matematyków:

  • 2014 Izabella Łaba (absolwentka IM UWr),
  • 2014 Sławomir Solecki (absolwent IM UWr),
  • 2010 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1998 Ludomir Newelski,
  • 1966 Kazimierz Urbanik

Projekty Valjunasa i Böhma zwycięskie w konkursie Sonata.

czwartek, 18 Maj, 2023
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 18 konkursu Sonata.

Wśród czterech zwycięskich projektów w panelu matematyka znalazł się projekt kierowany przez Motjejusa Valiunasa z Instytutu Matematycznego Grupy biautomatyczne i niedodatnio zakrzywione (200 tys. złotych). Natomiast w panelu informatycznym dofinansowanie uzyskał projekt kierowany przez Martina Böhma z Instytutu Informatyki Moc rozgałęzień i uczenia problemów szeregowania zadań oraz pakowania kubełków online (260 tys. złotych).

Serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Hejna laureatką nagrody Kuratowskiego

środa, 17 Maj, 2023
Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Hejna z Instytutu Matematycznego została laureatką prestiżowej Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego. Nagroda została ustanowiona w 1981 r. przez Zofię Kuratowską, Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk i Polskie Towarzystwo Matematyczne. Zgodnie z regulaminem, przyznana ona może być matematykom, którzy nie ukończyli 30 lat, a którzy uzyskali już znaczący dorobek naukowy. Wśród dotychczasowych laureatów znajduje się wielu wybitnych polskich matematyków. Historię oraz poprzednich laureatów nagrody można znaleźć na stronie nagrody.

Mariusz Mirek laureatem Nagrody IM PAN

czwartek, 27 Kwiecień, 2023
Miło nam poinformować, że Mariusz Mirek z Instytutu Matematycznego otrzymał Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za 2023 r. za wybitne wyniki z analizy harmonicznej i teorii ergodycznej.

Matematyka z oceną A+!

środa, 15 luty, 2023
Miło nam poinformować, że – po uwzględnieniu odwołania – w ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dyscyplina matematyka na UWr otrzymała najwyższą kategorię A+.

Przypomnijmy, że wcześniej kategorię A+ otrzymała również informatyka. Tym samym obie dyscypliny reprezentowane na naszym Wydziale dostały najwyższą ocenę.

Strony