Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Stypendium w projekcie " Maszyny abstrakcyjne dla języków programowania: podejście derywacyjne"

środa, 24 Maj, 2023
W ramach projektu " Maszyny abstrakcyjne dla języków programowania: podejście derywacyjne" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki został ogłoszony konkurs na stypendium studenckie. Szczegółowe informacje znajdują się w pliku pdf

Studenci naszego Wydziału wyróżnieni przez fundację DKMS

środa, 24 Maj, 2023
Troje studentów z naszego Wydziału, Kacper Mazur, Daria Perkowska i Julia Stachurska, zorganizowało na Uniwersytecie Wrocławskim akcję rejestrowania potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji Helpers Generations fundacji DKMS. W ciągu tygodnia udało im się zarejestrować 567 osób. Jest to najwyższy wynik spośród wszystkich 50 uczelni, które brały udział w tej edycji Helpers Generation. Tym samym zostali wyróżnieni i wygrali letni staż w fundacji DKMS.

Projekty Valjunasa i Böhma zwycięskie w konkursie Sonata.

czwartek, 18 Maj, 2023
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 18 konkursu Sonata.

Wśród czterech zwycięskich projektów w panelu matematyka znalazł się projekt kierowany przez Motjejusa Valiunasa z Instytutu Matematycznego Grupy biautomatyczne i niedodatnio zakrzywione (200 tys. złotych). Natomiast w panelu informatycznym dofinansowanie uzyskał projekt kierowany przez Martina Böhma z Instytutu Informatyki Moc rozgałęzień i uczenia problemów szeregowania zadań oraz pakowania kubełków online (260 tys. złotych).

Serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Hejna laureatką nagrody Kuratowskiego

środa, 17 Maj, 2023
Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Hejna z Instytutu Matematycznego została laureatką prestiżowej Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego. Nagroda została ustanowiona w 1981 r. przez Zofię Kuratowską, Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk i Polskie Towarzystwo Matematyczne. Zgodnie z regulaminem, przyznana ona może być matematykom, którzy nie ukończyli 30 lat, a którzy uzyskali już znaczący dorobek naukowy. Wśród dotychczasowych laureatów znajduje się wielu wybitnych polskich matematyków. Historię oraz poprzednich laureatów nagrody można znaleźć na stronie nagrody.

Sesja pamięci Tadeusza Nadziei

czwartek, 11 Maj, 2023
W piątek 19 maja odbędzie się sesja pamięci Tadeusza Nadziei organizowana przez Instytut Matematyczny i Polskie Towarzystwo Matematyczne oddzial Wrocław.

Tadeusz Nadzieja był pracownikiem Instytutu Matematycznego w latach 80. i 90. Zajmował się równaniami różniczkowymi.

Sesja będzie miała charakter wspominkowy. Zaplanowano też poczęstunek.

Zapraszamy o godz. 17:00 do sali HS.

Strony