Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

Spektakl inspirowany życiem Perelmana

piątek, 10 Czerwiec, 2016
Nie trzeba
W dniach 25, 26, 28 VI we wrocławskim Teatrze Współczesnym jest grana sztuka Asji Wołoszyny "Nie trzeba", której bohaterem jest wybitny rosyjski matematyk - Grigorij Perelman.

Wernisaż GRANICE 2015

środa, 2 Grudzień, 2015
Granice koła
Serdecznie zapraszamy na wernisaż dra Jakuba Jernajczyka (z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu) wystawy pt. GRANICE 2015. Wernisaż odbędzie się 3 grudnia (czwartek) o godz. 19.30 w galerii KINO w Dolnośląskim Centrum Filmowym (dawne kino Warszawa). Dr Jakub Jernajczyk jest kuratorem wydziałowej Galerii Łącznik oraz absolwentem matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki. Podczas wystawy można będzie zobaczyć jak artyści postrzegają podstawowe pojęcia matematyczne. Wystawa prezentuje najnowsze prace multimedialne, które w różny sposób odnoszą się do matematycznego pojęcia granicy.

Sukces łazika Aleph 1

poniedziałek, 7 Wrzesień, 2015
Continuum UWr

Łazik Aleph 1 zbudowany przez studentów Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego z koła naukowego „Continuum” zajął szóste miejsce w European Rover Challenge.Zainteresowania studentów tworzących drużynę obejmują nie tylko informatykę, lecz także elektronikę, mechanikę i robotykę. Na co dzień studenci, po zajęciach konstruktorzy. Nazwę zarówno dla koła naukowego, jak i zespołu zaczerpnęli od tzw. hipotezy continuum związanej z teorią zbiorów (mnogości) w matematyce. Koło naukowe założyli rok temu, a same prace nad łazikiem trwały kilka miesięcy. Obejrzyj film.

Matematyka w obiektywie

środa, 2 Wrzesień, 2015
Matematyka w obiektywie
Zapraszamy do powszechnego i bezpłatnego konkursu fotograficznyego "Matematyka w obiektywie". W tym roku szczególnie cenione będą fotografie ukazujące piękno, harmonię, elegancję, powszechność i użyteczność matematyki. Na zwycięzców konkursu czekają dyplomy, nagrody rzeczowe z pulą nagród 8000 zł i nominacje do publikacji.

Spektakl inspirowany życiem Perelmana

poniedziałek, 17 Sierpień, 2015
Nie trzeba
Wrocławski Teatr Współczesny wystawia spektakl "Nie trzeba" inspirowany życiem i dziełem naukowym rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana znanego z dowodu Hipotezy Poincare zawartego w pracach "Formuła entropii dla potoku Ricciego i jej zastosowania geometryczne" oraz "Potok Ricciego z chirurgią na rozmaitościach trójwymiarowych", opublikowanych na łamach Arxiv.org.

Strony