Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Wernisaży wystawy Transkrypcje w Łączniku

niedziela, 16 Październik, 2022
Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy prac dydaktyków Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zatytułowaną *Transkrypcje*, która jest już drugą z serii prezentacji inspirowanych muzyką.

Otwarcie wystawy: 19.10.2022(środa) o g. 18.00.
Podczas wernisażu odbędzie się prezentacja instalacji audio-wizualnej, a także projekcja filmów i animacji.

Artyści poruszający się na co dzień w obszarze sztuk pięknych: m.in. wideo, animacji i fotografii dokonują transkrypcji utworów muzycznych na dzieła wizualne. Pola interpretacji są niezwykle szerokie, począwszy od dzieł powstałych w wyniku skojarzeń i inspiracji wybranymi utworami muzycznymi, poprzez nawiązywanie do struktury i budowy obrazu, podejmowania

Wernisaż wystawy Oversight w galerii Łącznik

poniedziałek, 4 Kwiecień, 2022
Zapraszamy na kolejny wernisaż w galerii Łącznik Tym razem będzie to otwarcie wystawy rysunków Łukasza Gierlaka pt. Oversight.

Łukasz Gierlak (ur. w 1985 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (2013). Obronił doktorat na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego (2019). Głównym obszarem jego działań jest rysunek, często wchodzący w relację z innymi mediami (projekcja video, obiekt).

Oversight jest wynikiem wieloletnich rozważań autora na temat otaczających nas w nadmiarze obrazów, które mogą nas niepokoić, być obciążeniem lub nawet ranić.

Wernisaż odbędzie się w środę 6 kwietnia o godzinie 17.00.

Finisaż wystawy Jernajczyka i Aleksandrowicz w Łączniku

niedziela, 27 Marzec, 2022
Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy "Odchylenia, wariacje, przegięcia", prezentującej prace Jakuba Jernajczyka i Moniki Aleksandrowicz. Finisaż odbędzie się w najbliższą środę, 30. marca, o godz. 17.00, w galerii Łącznik.

Więcej o wystawie

Nowa wystawa w Galerii Łącznik

środa, 23 luty, 2022
Galeria Łącznik gości dwóch konceptualnych artystów: Monikę Aleksandrowicz i Jakuba Jernajczyka, których działalność twórcza "ukazuje piękno w naukach ścisłych".

To znak, proste formy geometryczne, symetria i porządek nawiązujące do matematycznych reguł, przenoszą nas w sferę intelektualnych rozważań nad światem. Sposób posługiwania się nimi wywołuje emocje i uwrażliwia podobnie jak poezja. Artyści, w prezentowanych na wystawie pracach, odwołują się do prawideł matematyki budując nowe znaczenia, operują znakiem w celu wywołania skojarzeń, ukazują grę semantyczną traktowaną z przymrużeniem oka. Stąd tytuł wystawy, którego pojęcia zaczerpnięte z terminologii formalnej stanowią metaforę i nie powinny być odczytywane w kategorii ścisłej, naukowej. Nie zaprzecza to postawie artystów wyrażającej szacunek do nauk ścisłych, prezentujących raczej "pokorny dystans".

Wystawa w Łączniku: Geometria wirusów

piątek, 2 Październik, 2020
Plakat informujący o wystawie Geometria Wirusów.
W galerii Łącznik (pomiędzy Instytutem Matematycznym i Instytutem Informatyki) można oglądać wystawę prac Motiejusa Valiunasa, pracownika Instytutu Matematycznego.

Wystawa dotyczy badań Motiejusa nad geometrią wirusów prowadzonych pod kierunkiem prof. Reidun Twarock, która jest uznaną w świecie ekspertką w dziedzinie biologii matematycznej, zdobywczynią m.in. Złotego Medalu IMA brytyjskiego Instytutu Matematyki i Jej Zastosowań) w roku 2018.

Wystawione prace Motiejusa mają walor artystyczny, ale kryje się też za nimi nietrywialna matematyka i dotyczą badań mających na celu ważne zastosowania w biologii.

Więcej informacji o wystawie.

Strony