Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Lista sukcesów pracowników i doktorantów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

niedziela, 5 Październik, 2014

Międzynarodowy Kongres Matematyków:

  • 2014 Izabella Łaba (absolwentka IM UWr),
  • 2014 Sławomir Solecki (absolwent IM UWr),
  • 2010 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1998 Ludomir Newelski,
  • 1966 Kazimierz Urbanik

Stypendium w ramach programu STER dla Mateusza Staniaka

niedziela, 16 Październik, 2022
Miło nam poinformować, że nasz doktorant Mateusz Staniak otrzymał dodatkowe stypendium dla uczestników Szkoły Doktorskiej w ramach programu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.

Mateusz Staniak przygotowuje doktorat w systemie cotutelle pod opieką prof. Małgorzaty Bogdan i prof. Tomasza Burzykowskiego z Uniwersytetu Hasselt w Belgii.

Laureaci nagrody im. Kamila Duszenko

piątek, 14 Październik, 2022
Właśnie ogłoszono laureatów Nagrody im. Kamila Duszenko za lata 2021 i 2022. Laureatem siódmej edycji nagrody został Jingyin Huang, zaś ósmej edycji – Mikołaj Frączyk.

Jingyin Huang obronił w 2015 doktorat pod kierunkiem Bruce'a Kleinera w Instytucie Couranta na Uniwersytecie Nowojorskim. Był post-dokiem na Uniwersytecie McGilla i w Instytucie Maxa Plancka w Bonn. Obecnie jest adiunktem na Uniwersytecie Ohio State.

Warsztaty z analizy danych CASUS

piątek, 7 Październik, 2022
W dniach 6-7 października w Instytucie informatyki odbyły się warsztaty Big data analytical methods for complex systems zorganizowane wspólnie z instytucją CASUS. Celem było wzajemne zapoznanie się oraz nawiązanie współpracy, również na poziomie projektów studenckich.

W ramach warsztatów odbyło się kilkadziesiąt odczytów, zarówno naszych pracowników (tak z Instytutu Matematycznego jak i Instytutu Informatyki), jak i gości z CASUS, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Ze szczegółowym programem można się zapoznać tutaj. W warsztatach wzięło udział ponad 80 osób.

Agnieszka Hejna wyróżniona przez jury Nagrody im. Banacha

wtorek, 26 Lipiec, 2022
Miło nam poinformować, że jury Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha zdecydowało się wyróżnić rozprawę Agnieszki Hejny z Instytutu Matematycznego pt. “Harmonic analysis and Hardy spaces in the rational Dunkl setting” (napisaną pod kierunkiem Jacka Dziubańskiego). Główną nagrodę zdobył Marcin Sroka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Strony