Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Lista sukcesów pracowników i doktorantów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

niedziela, 5 Październik, 2014

Międzynarodowy Kongres Matematyków:

  • 2014 Izabella Łaba (absolwentka IM UWr),
  • 2014 Sławomir Solecki (absolwent IM UWr),
  • 2010 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1998 Ludomir Newelski,
  • 1966 Kazimierz Urbanik

Paweł Woźny powołany na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej

poniedziałek, 9 Grudzień, 2019
Premier Jarosław Gowin wręczył powołania członkom nowowybranej Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która rozpocznie swoją czteroletnią kadencją 1 stycznia 2020r. Wśród powołanych naukowców znalazł się Paweł Woźny z Instytutu Informatyki. Serdecznie gratulujemy.

Barbara Jasiulis-Gołdyn nominowana do nagrody "naukowiec przyszłości".

niedziela, 3 Listopad, 2019
Fotografia Barbary Jasiulis-Gołdyn en fais na tle zieleni.
Barbara Jasiulis-Gołdyn z Instytutu Matematycznego została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii "naukowiec przyszłości" za realizację projektu "Pierszego rzędu maksymalne procesy autoregresji typu Kendalla i ich zastosowania". Rozstrzygnięcie konkursu w listopadzie.

Więcej informacji o nagrodzie.

Projekt Krzysztofa Nowickiego zakwalifikowany do finansowania w konkursie NCN

czwartek, 8 Sierpień, 2019
Miło nam poinformować, że projekt Algorytmy grafowe w różnych modelach obliczeń rozproszonych i równoległych kierowany przez doktoranta z Instytutu Informatyki, Krzysztofa Nowickiego, został zakwalifikowany do finansowania w konkursie Narodowego Centrum Nauki ETIUDA. Otrzymane środki zostaną częściowo wykorzystane na staż Krzysztofa w ETH w Zurychu. Serdecznie gratulujemy!

Sukces naszych absolwentów w konkursach Narodowego Centrum Nauki

piątek, 17 Maj, 2019
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listę projektów zakwalifikowanych do finansowania w konkursie OPUS i SONATA. Spośród jedenastu zwycięskich projektów w panelu matematycznym konkursu OPUS trzy kierowane są przez pracowników Instytutu Matematycznego. Są to: Wycieczki wielowymiarowych procesów gaussowskich: dokładne asymptotyki kierowany przez prof. Krzysztofa Dębickiego, Ciągłe i dyskretne perspektywy w analizie harmonicznej dr Błażeja Wróbla i Działania grup i teoria modeli dr. hab. Piotra Kowalskiego.

W konkursie SONATA do finansowania zakwalifikowano natomiast projekt Efekty algebraiczne: kompozycja i koindukcja dr Maciej Piróga z Instytutu Informatyki.

Strony