Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Lista sukcesów pracowników i doktorantów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

niedziela, 5 Październik, 2014

Międzynarodowy Kongres Matematyków:

  • 2014 Izabella Łaba (absolwentka IM UWr),
  • 2014 Sławomir Solecki (absolwent IM UWr),
  • 2010 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1998 Ludomir Newelski,
  • 1966 Kazimierz Urbanik

Krzysztof Krupiński z nagrodą Instytutu Matematycznego PAN

niedziela, 11 Kwiecień, 2021
Zdjęcie prof. Krzysztofa Krupińskiego w restauracji
Z przyjemnością informujemy, że prof. Krzysztof Krupiński z Instytutu Matematycznego otrzymał otrzymał prestiżową Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie matematyki. Nagroda została przyznana za rozwinięcie głębokiej teorii i uzyskanie przełomowych wyników wiążących teorię modeli z dynamiką topologiczną oraz deskryptywną teorią mnogości, w cyklu prac opublikowanych w latach 2010-2020.

Warto dodać, że tę ważną nagrodę już trzeci rok z rzędu otrzymują pracownicy IM: rok temu dostał ją dr Damian Osajda, a dwa lata temu prof. Dariusz Buraczewski.

Piotr Kowalski profesorem.

poniedziałek, 29 Marzec, 2021
Miło nam poinformować, że prezydent Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk ścislych i przyrodniczych Piotrowi Kowalskiemu z Instytutu Matematycznego. Gratulujemy!

Małgorzata Bogdan laureatką Nagrody PTM in. Steinhausa

piątek, 19 Marzec, 2021
zdjęcie en face prof. Małgorzaty Bogdan, na tle tablicy
Z przyjemnością informujemy, że Małgorzata Bogdan z Instytutu Matematycznego otrzymała Nagrodę Główną PTM im. Hugona Steinhausa za 2020 za całokształt dorobku w dziedzinie zastosowań matematyki.

Agnieszka Hejna laueratką nagrody specjalnej konkursu im. Edyty Szymańskiej.

czwartek, 18 Marzec, 2021
Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce ufundowało nagrodę specjalną dla uczestniczek III edycji konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej. Otrzymała ją mgr Agnieszka Hejna z Instytutu Matematycznego. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs im. Edyty Szymańskiej jest organizowany od trzech lat przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Jest to konkurs na najlepszy wynik naukowy (lub serię takich wyników) z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany w latach 2019-2020 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym. Przypomnijmy, że laureatką pierwszej edycji konkursu była Aleksandra Kwiatkowska z Instytutu Matematycznego.

Strony