Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

niedziela, Październik 5, 2014

Międzynarodowy Kongres Matematyków:

  • 2014 Izabella Łaba (absolwentka IM UWr),
  • 2014 Sławomir Solecki (absolwent IM UWr),
  • 2010 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1998 Ludomir Newelski,
  • 1966 Kazimierz Urbanik

Europejski Kongres Matematyki:

  • 2012 Piotr Śniady

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie nauk ścisłych – Polski Nobel:

Międzynarodowa Nagroda Humboldta

  • 2000 Marek Bożejko

Tytuł Doktora Honoris Causa:

  • Kazimierz Urbanik (Politechnika Wrocławska - 1995, Uniwersytet Łódzki - 1995)
  • Hugo Steinhaus (Uniwersytet Warszawski - 1958, Akademia Medyczna we Wrocławiu - 1961, Uniwersytet Adama Mickiewicza - 1963, Uniwersytet Wrocławski - 1965),
  • Edward Marczewski (Uniwersytet Wrocławski - 1973),
  • Bronisław Knaster (Akademia Medyczna we Wrocławiu - 1961)
  • Andrzej Hulanicki (Uniwersytet w Orleanie - 2002)

Nagroda Ministra Nauki za całokształt dorobku naukowego:

  • 2012 Marek Bożejko,
  • 2005  Władysław Narkiewicz,
  • 2005 Andrzej Hulanicki 

Nagroda Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy:

  • 2012 Tadeusz Januszkiewicz


Nagroda Prezesa Rady Ministrów za pracę doktorską:

  • 2011 Artur Jeż,
  • 2005 Światosław Gal,
  • 2003 Dariusz Buraczewski,
  • 2002 Piotr Śniady

Nagroda Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej MISTRZ:

  • 2012 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1999 Ewa Damek

Nagroda Naukowa Instytutu Matematycznego PAN:

  • 2013 Grzegorz Karch

The International Stefan Banach Prize for a Doctoral Dissertation in the Mathematical Sciences:

  • 2010 Jakub Gismatullin,
  • 2009 Tomasz Elsner

STOC Best Paper Award:

  • 2010 Jarosław Byrka

CIAA Best Paper Award:

  • 2011 Paweł Gawrychowski


Kurt Goedel Research Prize Fellowship:

  • 2014 Marcin Sabok

Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego:

  • 2013 Wojciech Samotij – absolwent IM UWr,
  • 2006 Krzysztof Krupiński,
  • 2004 Dariusz Buraczewski,
  • 2003 Piotr Śniady,
  • 1996 Jacek Zienkiewicz,
  • 1995 Jerzy Marcinkowski,
  • 1993 Waldemar Hebisch,
  • 1988 Piotr Biler

Nagroda im Witolda Lipskiego w zakresie informatyki dla młodych naukowców:

  • 2013 Paweł Gawrychowski,
  • 2012 Artur Jeż (wyróżnienie),
  • 2010 Jarosław Byrka,
  • 2006 Marcin Bieńkowski,
  • 2005 Katarzyna Paluch


Nagroda Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za pracę doktorską:

  • 2005 Krzysztof Krupiński

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców:

  • 2014 Artur Jeż,
  • 2012 Jarosław Byrka,
  • 2011 Światosław Gal,
  • 2010 Marcin Bieńkowski, Dariusz Buraczewski, Krzysztof Krupiński, Piotr Wnuk-Lipiński,
  • 2008 Piotr Śniady

Stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej:

  • 2013 Łukasz Jeż, Mariusz Mirek,
  • 2011 Paweł Gawrychowski, Marcin Sabok,
  • 2010 Jakub Gismatullin, Artur Jeż,
  • 2007 Anna Krystek,
  • 2005 Światosław Gal, Krzysztof Krupiński,
  • 2004 Dariusz Buraczewski,
  • 2003 Jan Dymara,
  • 2002 Piotr Śniady,
  • 2001 Piotr Kowalski,
  • 2000 Jarosław Kędra,
  • 1999 Grzegorz Karch,
  • 1998 Andrzej Żuk,
  • 1995 Jacek Zienkiewicz,
  • 1994 Grzegorz Stachowiak

Stypendium Kolumb od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej:

  • 2012 Marcin Sabok

Nagroda Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Stefana Banacha:

  • 2012 Jacek Świątkowski,
  • 2008 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1993 Ryszard Szwarc,
  • 1984 Marek Bożejko,
  • 1974 Leszek Pacholski,
  • 1970 Roman Duda,
  • 1968 Władysław Narkiewicz,
  • 1965 Jan Mycielski,
  • 1955 Witold Wolibner,
  • 1953 Stanisław Hartman,
  • 1946 Hugo Steinhaus

Wykład im. Profesora Władysława Orlicza:

  • 2013 Piotr Biler,
  • 2007 Andrzej Hulanicki,
  • 1998 Kazimierz Urbanik,
  • 1993 Władysław Narkiewicz

Nagroda Naukową im. Wacława Sierpińskiego Wydziału III PAN:

  • 2013 Krzysztof Krupiński,
  • 2011 Piotr Śniady,
  • 2008 Grzegorz Karch,
  • 2007 Jan Dymara,
  • 1986 Tadeusz Maćkowiak,
  • 1980 Edward Dobrowolski,
  • 1971 Janusz Charatonik

Nagroda PTM im. Stanisława Zaremby:

  • 2005 Grzegorz Karch,
  • 1992 Piotr Biler,
  • 1982 Tadeusz Pytlik,
  • 1972 Wojbor A. Woyczyński,
  • 1970 Andrzej Krzywicki

Nagroda PTM im. Tadeusza Ważewskiego:

  • 1987 Paweł Głowacki

Nagroda PTM im. Stefana Mazurkiewicza:

  • 1983 Tomasz Rolski,
  • 1964 Andrzej Lelek,
  • 1961 Andrzej Hulanicki,
  • 1956 Kazimierz Urbanik,
  • 1955 Bronisław Knaster,
  • 1952 Czesław Ryll-Nardzewski,
  • 1951 Hugo Steinhaus

Nagroda PTM za osiągnięcia w dziedzinie zastosowań matematyki:

  • 1975 Ilona Kopocińska,
  • 1974 Adam Rybarski,
  • 1974 Bolesław Kopociński,
  • 1972 Józef Łukaszewicz

Nagroda Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Hugona Steinhausa:

  • 2014 Zbigniew Palmowski,
  • 2000 Jarosław Bartoszewicz,
  • 1991 Władysław Szczotka,
  • 1986 Maciej Sysło

Nagroda Polskiego Towarzystwa Matematycznego im. Samuela Dicksteina:

  • 2013 Małgorzata Mikołajczyk,
  • 2008 Roman Duda,
  • 2005 Agnieszka Wojciechowska,
  • 2003 Witold Więsław,
  • 1991 Jan Waszkiewicz,
  • 1989 Bolesław Gleichgewicht

Nagroda Polskiego Towarzystwa Matematycznego dla młodych naukowców:

  • 2011 Marcin Preisner,
  • 2001 Piotr Śniady,
  • 2000 Piotr Kowalski,
  • 1996 Grzegorz Karch,
  • 1990 Jacek Dziubański,
  • 1988 Jarosław Krawczyk,
  • 1986 Jarosław Wróblewski,
  • 1985 Janusz Pawlikowski, Jacek Nikiel, Ewa Damek, Piotr Biler,
  • 1984 Marek Słaby, Ryszard Szwarc, Witold Charatonik,
  • 1982 Aleksander Całka,
  • 1979 Andrzej Korzeniowski, Jacek Cygan,
  • 1978 Jerzy Szulga, Zbigniew Rakowski,
  • 1977 Jan Rosiński, Andrzej Derdziński,
  • 1975 Jan Śliwa, Andrzej Zarach, Władysław Szczotka,
  • 1974 Tadeusz Maćkowiak, Marek Bożejko,
  • 1973 Kazimierz Musiał,
  • 1972 Witold Więsław,
  • 1971 Ludwik Rudolf, Tadeusz Pytlik, Krystyna Jerzykiewicz,
  • 1970 Jan Waszkiewicz,
  • 1969 Agnieszka Wojciechowska,
  • 1969 Leszek Pacholski,
  • 1968 Wojbor A. Woyczyński,
  • 1967 Siemon Fajtlowicz,
  • 1966 Bogdan Węglorz, Ilona Kopocińska,
  • 1965 Jerzy Szczepkowicz,
  • 1963 Bolesław Kopociński,
  • 1962 Danuta Zaremba, Władysław Narkiewicz,
  • 1961 Witold Nitka, Roman Duda,
  • 1960 Andrzej Lelek,
  • 1959 Stanisław Świerczkowski, Stanisław Trybuła,
  • 1957 Andrzej Hulanicki,
  • 1956 Stefan Paszkowski, Jan Mycielski

Stypendium im. Hugona Steinhausa, przyznawane przez Wrocławskie Centrum Akademickie:

  • 
2013 Łukasz Garncarek,
  • 2012 Maciej Dołęga,
  • 2011 Marcin Preisner, Błażej Wróbel

Laureaci stypendium im. Stanisława Saksa:

  • 2007 Tomasz Elsner,
  • 2004 Krzysztof Krupiński, Światosław Gal,
  • 2002 Dariusz Buraczewski,
  • 2001 Piotr Kowalski,
  • 2000 Jan Dymara,
  • 1994 Jacek Świątkowski