Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

poniedziałek, Listopad 7, 2022
Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz i Marcin Martowicz wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym! Tytuł Mistrza Polski zdobyty przez tę samą drużynę w zeszłym roku zostaje we Wrocławiu!

W zawodach przyznano po 4 medale złote, srebrne i brązowe. Kolejne 3 miejsca i pozostałe złote medale dla drużyn Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piąte miejsce i medal srebrny zdobywa UWr2 czyli Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik oraz Adam Zyzik. Szóste miejsce dla Uniwersytetu Warszawskiego. Miejsce siódme, a tym samym srebro zdobywa UWr4 czyli Hubert Obrzut, Łukasz Pluta i Jan Wańkowicz. Z kolei brązowy medal i miejsce dziewiąte przypadło w udziale drużynie UWr6 w składzie Bartosz Chomiński, Mateusz Orda i Marcel Szelwiga.

Gratulacje również dla opiekunów naszych drużyn - Krzysztofa Lorysia, Bartka Dudka i Pawła Gawrychowskiego.

Bardzo cieszymy się również z najlepszego miejsca wśród drużyn polskich liceów dla Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu. Drużyna LO 14 startowałą w składzie Michał Banaszkiewicz, Bartosz Brejna i Olaf Surgut. Wspólnie z Czternastką od lat realizujemy zaawansowany program nauczania algorytmiki i programowania.