Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Konkurs na stanowisko postdoka w ramach projektu ,,Wybrane aspekty kompresji gramatykowej''

Konkurs na stanowisko postdoka w ramach kierowanego przez Artura Jeża projektu Wybrane aspekty kompresji gramatykowej finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. W ramach projektu prowadzone są prace związane z kompresję gramatykową i jej powiązaniami z innymi dziedzina informatyki, np. algorytmami tekstowymi, równaniami słów czy unifikacją termów.

Czas trwania umowy to 1 rok, z możliwością przedłużenia na 2 lata. Termin rozpoczęcia pracy jest kwestia indywidualnych ustaleń, zwyczajowy termin to początek roku akademickiego (1.10).

Zatrudnienie będzie w ramach umowy o pracę (na czas określony). Płaca netto wynosić będzie ok. 6100 PLN, plus ,,trzynastka''.

Projekt zapewnia również fundusze na wyjazdy na konferencje itp.

Umowa o pracę na tym stanowisku nie wiąże się z pensum dydaktycznym, prowadzenie zajeć jest jednak możliwe, jeśli zainteresowana/zainteresowany wyrazi taką chęć.

Kandydatka powinna/kandydat powinien mieć stopień doktora w dyscyplinie informatyka lub pokrewnej w momencie rozpoczęcia pracy; w przypadku braku tegoż stopnia, należy przekonująco uzasadnić, iż stopień ten niedługo będzie nadany. Preferowani są kandydaci, którzy prowadzili badania związane z tematyką projektu.

Podanie powinno zawierać:
  • curriculum vitae;
  • dyplom doktorski (lub potwierdzenie, iż stopień zostanie przyznany w niedalekiej przyszłości);
  • listę publikacji;
  • krótki opis zainteresowań naukowych oraz dotychczasowej pracy naukowej;
  • adresy email (przynajmniej jednej, najlepiej dwóch) osób, które mogą wystawić opinię o kandydatce/kandydacie.
Podania należy kierować do Artura Jeża emailem artur.jez@uwr.edu.pl do 9 maja. Więcej informacji tutaj