Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

piątek, Kwiecień 5, 2019
zdjęcie wręczania medalu wrocławskiej drużynie.
Nasza drużyna startująca w składzie Anadi Agrawal, Michał Górniak oraz Jarosław Kwiecień rozwiązała 8 zadań na Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (które w tym roku odbyło się w Portugalii), co dało jej szóste miejsce oraz srebrny medal (przyznano po 4 medale każdego koloru). Wygrała drużyna z Uniwersytetu w Moskwie (10 rozwiązanych zadań) przed drużynami z Massachusetts Institute of Technology, Uniwersytetu Tokijskiego (po 9 zadań) oraz Uniwersytetu Warszawskiego i National Taiwan University (po 8 zadań).

Opiekunami drużyny są Paweł Gawrychowski, Krzysztof Loryś oraz, nieobecny na finałach, Bartłomiej Dudek. .

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) są największymi i najbardziej prestiżowymi zawodami w programowaniu. O możliwość awansu do finałów walczyło 50 tysięcy studentów 3000 uczelni wyższych z całego świata. W zawodach startują trzyosobowe zespoły, które rozwiązują zadania algorytmiczne oparte na rzeczywistych problemach, ćwicząc współpracę, kreatywność oraz umiejętność działania pod presją czasu.

Sponsorem naszej drużyny był PKO Bank Polski.

Serdecznie gratulujemy!