poniedziałek, Kwiecień 1, 2019
Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godz. 13.00 (Instytut Informatyki, sala 119). Prelegentem będzie prof. Waldemar Hebisch , który wygłosi wykład pt. "Poszukiwanie gwiazd okresowych". Odczyt poświęcony będzie pamięci dr. Zbigniewa Kołaczkowskiego.

Podczas wykładu profesor W. Hebisch opowie o swojej współpracy z astronomem Zbigniewem Kołaczkowskim (zmarłym w zeszłym roku mężem naszej Koleżanki Małgorzaty Kołaczkowskiej) i wyjaśni jak prosta matematyka i proste narzędzia informatyczne pozwoliły znacznie przyśpieszyć poszukiwanie gwiazd okresowych.

Przed seminarium, o godz. 12.40, Dziekan zaprasza na kawę i ciastka.