poniedziałek, Kwiecień 1, 2019
Plakat informujący o sesji jubileuszowej Bolesława Gleichgewichta, prezentujący jubilata w krajobrazie tatrzańskim
Zapraszamy na obchody jubileuszu Bolesława Gleichgewichta, emerytowanego pracownika Instytutu Matematycznego, który w kwietniu skończy sto lat (będąc tym samym równolatkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego).

W ramach jubileuszu odbędzie się sesja Polskiego Towarzystwa Matematycznego, na której wystąpią przyjaciele i współpracownicy jubilata. W planach jest również mini-koncert Bente Kahan, synowej jubilata. Sesja odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 17.00 w sali 25 Instytutu Informatyki (ul. Joliot-Curie 25). Sesji będzie towarzyszyć wystawia w galerii Łącznik poświęcona Bolesławowi Gleichgewichtowi.

Więcej o (nietuzinkowym) życiorysie jubilata można dowiedzieć się np. na tej stronie.

Image icon uwr_stolat_plakat_a3_3.jpg907.07 KB