niedziela, Marzec 31, 2019
Wśród sześciu finalistów tegorocznej edycji konkursu Krok w przyszłość na najlepszą pracę studencką z matematyki aż troje jest absolwentami naszego wydziału. Są to Szymon Cygan, Agnieszka Dydacka i Katarzyna Siejek.

Wyróżnienie (i nagrodę 10 tys. zł) zdobyła Katarzyna Siejek, absolwentka specjalności nauczycielskiej, za pracę Klasyfikacja parkietaży izohedralnych o niesymetrycznych płytkach przygotowaną pod kierunkiem Jacka Świątkowskiego. Praca ta została przez Jury konkursu uznana za jedną z najpiękniejszych prac jakie pojawiły się w dotychczasowych edycjach konkursu.

Konkurs jest organizowany przez Fundację mBanku. Wyróżnienia przyznaje Jury pod przewodnictwem prof. Pawła Strzeleckiego, dziekana Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji znajduje się tutaj. Serdecznie gratulujemy!