Matematyka na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 1945-2015

Wrocławska szkoła matematyczna

Wrocławska szkoła matematyczna na wystawie "7 cudów Wrocławia"

Historia matematyki na UWr. od 1702 roku:

• 1702

Powstał w Akademii Leopoldyńskiej fakultet Filozofii z klasą Logiki oraz Fizyki i Metafizyki.

• 1945

Powstał Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii wspólny dla Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.
    Dziekanem został prof. Hugo Steinhaus.

• 1951

Politechnika Wrocławska oddzieliła się i powstał Wydział Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

• 1954

Powstał Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii.

• 1995

Wydział podzielił się: powstał Wydział Chemii oraz Wydział Matematyki i Fizyki.

• 1996

Wydział podzielił się: powstał Wydział Fizyki i Astronomii oraz Wydział Matematyki i Informatyki.
    Dziekanem Wydziału Matematyki i Informatyki został prof. Władysław Narkiewicz.

• 1999 - 2002

Dziekanem Wydziału jest prof. Ryszard Szwarc.

• 2002 - 2005

Dziekanem Wydziału jest prof. Ryszard Szekli.

• 2005 - 2008

Dziekanem Wydziału jest prof. Tomasz Rolski.

• 2008-2016

Dziekanem Wydziału jest prof. Piotr Biler.

Dziekanem Wydziału został prof. Tomasz Jurdziński.