Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Warsztaty z analizy danych

poniedziałek, 27 Czerwiec, 2022
W dniach 6-7 października 2022 r. odbędą się warsztaty z analizy złożonych danych i jej zastosowań w nauce i przemyśle. Warsztaty są zorganizowane wspólnie z prężną instytucją naukową CASUS na granicy polsko-niemieckiej. Liczymy na nawiązanie współpracy, również na poziomie projektów studenckich. Rejestracja na warsztaty planowana jest w sierpniu.

Otwarcie wystawy Sztuka konsumpcji w Galerii Łącznik

środa, 15 Czerwiec, 2022
Serdecznie zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy (tym razem fotografii) w Galerii Łącznik, w najbliższą środę 15.06.2022 o g. 18.00. Wystawa zatytułowana jest Sztuka konsumpcji. Uczestnicy wystawy: Wojciech Kasprzyk, Grzegorz Kwiek, Marta Piwowarczyk, Róża Skrzypecka, Kaja Wiese, Martyna Wojewoda, Katarzyna Zachtej.

Więcej informacji o wystawie.

Seminarium Wydziałowe

poniedziałek, 13 Czerwiec, 2022
We wtorek 21 czerwca o godzinie 12.30 odbędzie się seminarium wydziałowe (w Instytucie Informatyki, w sali 119).

Prelegentem będzie prof. Błażej Wróbel, który wygłosi wykład pt.

Punkty kratowe i sumy trygonometryczne w wysokich wymiarach

Przed wykładem o godz. 12.00 zapraszamy na kawę i ciasto.

Streszczenie:

Sukces Piotra Kowalskiego w konkursie OPUS

czwartek, 2 Czerwiec, 2022
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 22 i SONATA 17. Miło nam poinformować, że jednym z projektów zakwalifikowanych do finansowania w konkursie OPUS jest projekt Arytmetyka i geometria ciał z operatorami, kierowany przez prof. Piotra Kowalskiego z Instytutu Matematycznego.

Nowy elektor wybrany

czwartek, 2 Czerwiec, 2022
W wyborach uzupełniających mających na celu wybór przedstawiciela WMiI do Uniwersyteckiego Kolegium Elektorów na kadencję 2020-2024 z grupy nauczycieli akademickich niebędących profesorami i profesorami Uniwersytetu zagłosowało 11 osób, spośród 94 uprawnionych do głosowania. Jedynym kandydatem był Michał Marcinkowski, który uzyskał 11 głosów poparcia.

Strony