Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Wernisaż wystawy Kateriny Kouzmitchevy w Galerii Łącznik

sobota, 16 Październik, 2021
Miło nam zaprosić na pierwszy po dłuższej przerwie wernisaż w Galerii Łącznik, który odbędzie się w najbliższą środę, 20 października, o godz. 18.00.

Wystawione zostaną prace Kateriny Kouzmitchevy – białoruskiej fotografki, obecnie mieszkającej we Wrocławiu, pracującej na styku fotografii dokumentalnej i artystycznej. Przedmiotem badań Kateriny Kouzmitchevy są relacje bliskich sobie osób, dzielących osobiste historie, czasem też dosłownie łóżko i ubrania, a w przypadku projektu fotograficznego zatytułowanego Sisterhood są to relacje siostrzane.

Srebro naszych studentów na Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym.

środa, 6 Październik, 2021
Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień oraz Adam Zyzik zajęła 5. miejsce i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce wśród drużyn regionu europejskiego. Opiekunami drużyny byli Paweł Gawrychowski, Bartłomiej Dudek oraz Krzysztof Loryś.

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) są największymi i najbardziej prestiżowymi zawodami w programowaniu na świecie. O możliwość awansu do finałów co roku walczy ponad 50 tysięcy studentów z 3000 uczelni wyższych z ponad setki krajów.

Motiejus Valiunas na seminarium wydziałowym.

środa, 6 Październik, 2021
We wtorek 12 października o godzinie 13.00 odbędzie się seminarium wydziałowe (w Instytucie Informatyki, w sali 25).

Prelegentem będzie dr Motiejus Valiunas z Instytutu Matematycznego, który wygłosi wykład pt.

Finite Coxeter groups and applications to viruses

Po wykładzie zapraszamy do obejrzenia wystawy Geometria wirusów w Galerii Łącznik przygotowanej przez Prelegenta, oczywiście przy kawie i ciastkach.

Drużyna z UWr zwycięska w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym!

niedziela, 26 Wrzesień, 2021
Zrzut z ekranu z początkiem rankingu CERC
Dzisiaj zakończyły się Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC).

Pierwsze miejsce zajęła w nich drużyna Marcina Knapika, Adama Zyzika i Krzysztofa Boryczki z Instytutu Informatyki. Trzecie miejsce dla naszej kolejnej drużyny startującej w składzie Andrzej Turko, Adam Górkiewicz, Marcin Martowicz. W pierwszej dziesiątce zmieściła się jeszcze jedna z naszych drużyn, którą współtworzyli Mateusz Orda, Krzysztof Łukasiewicz i Aleksander Pogoda. Wielkie gratulacje!

Pierwsza drużyna uzyskała awans do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku.

Obchody 25-lecia naszego Wydziału!

środa, 18 Sierpień, 2021
W dniach 10-11 września 2021 będziemy obchodzić 25-lecie powstania Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego!

W piątek, 10 września, o godz. 13:00 w Instytucie Informatyki odbędzie się Otwarta Rada Wydziału, natomiast w sobotę o godz. 15.00 odbędzie się piknik rodzinny dla pracowników i doktorantów Wydziału oraz zaproszonych gości, którego współgospodarzem będzie Wrocławski Oddział Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Piknik odbędzie się w ogrodzie IMPANu.

Szczegółowy program obchodów.

Strony