Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Grzegorz Karch ponownie w Radze Narodowego Centrum Nauki.

piątek, 18 Wrzesień, 2020
Zdjęcie en face Grzegorza Karcha na tle tafli jeziora.
Miło nam poinformować, że prof. Grzegorz Karch, dyrektor Instytutu Matematycznego, został członkiem Rady Narodowego Centrum Nauki. Będzie to już druga kadencja Grzegorza Karcha w tym gremium!

Tomasz Jurdziński profesorem.

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2020
Zdjęcie en face prof. Tomasza Jurdzińskiego
Z przyjemnością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Panu Profesorowi Tomaszowi Jurdzińskiemu tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych.

Małgorzata Bogdan profesorem.

poniedziałek, 14 Wrzesień, 2020
Zdjęcie en face prof. Małgorzaty Bogdan na tle tablicy.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 21 lipca 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Pani Profesor Małgorzacie Bogdan tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych.

Informatyka na pierwszym miejscu w rankingu Perspektyw

wtorek, 28 Lipiec, 2020
Logotyp rankingu kierunków studiów Perspektyw
Miło nam poinformować, że informatyka prowadzona na naszym Wydziale znalazła się na pierwszym miejscu kierunków studiów informatycznych w najnowszym rankingu Perspektyw!

Zdalne turnieje informatyczne

środa, 24 Czerwiec, 2020
Logotyp Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu
W kończącym się semestrze pracownicy i studenci Instytutu Informatyki wraz z Fundacją Rozwoju Informatyki zorganizowali dwanaście zdalnych turniejów informatycznych (sześć indywidualnych i sześć drużynowych) - m. in. zakończone właśnie Mistrzostwa Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym. Celem turniejów było rozwijanie umiejętności programistycznych, umiejętności szybkiej analizy problemów, tworzenia algorytmów i ich szybkiej bezbłędnej implementacji. Wzięło w nich udział ok. 1200 osób.

Strony