http://www.wmi.uni.wroc.pl

Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego


Zostań dawcą szpiku

Strona główna

Nasz kolega Kamil

Nasz kolega Kamil Duszenko, były doktorant a teraz młody pracownik Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, zachorował na białaczkę.

Kamil jest wybitnym matematykiem (złotym medalistą Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), uzdolnionym pianistą, zapalonym brydżystą, miłośnikiem górskich wspinaczek, wspaniałym człowiekiem. Pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego.

Zwracamy się do Ciebie z prośbą o rejestrację w krajowej bazie dawców szpiku kostnego - jeśli tylko spełniasz wymagane warunki (o których poniżej).

Dla Kamila i wielu innych chorych na białaczkę największą szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Trzeba znaleźć dawcę aby uratować życie! Szanse rosną, gdy wielu z nas podda się prostemu badaniu.

Zostań dawcą - to proste!

Dawcą szpiku może zostać niemal każdy w wieku pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Podczas rejestracji pobierana jest jedynie krew (tylko 4 ml) lub wymaz z wewnętrznej strony policzka. Jeśli Twoje cechy genetyczne okażą się zgodne z cechami osoby potrzebującej, to możesz ją uratować dając komórki macierzyste krwi.

Zgłoś się we Wrocławiu do Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych (ul. Grabiszyńska 105, 53-439 Wrocław, wejście C, pokój 44, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00; informacja pod numerem telefonu 71 7911999).

Rejestracji można dokonać również internetowo. Wówczas pocztą zostanie przesłany zestaw do domowego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka, który należy odesłać.

Lista wszystkich ośrodków w Polsce Rejestracja

Zobacz jakie to łatwe

Zachęcamy do przeczytania ulotek Mamy Kamila

oraz artukułów w gazeta.pl:

gazeta.pl
Każdy dawca jet bohaterem - może uratować życie

gazeta.pl
Wrocław: Poszukiwania szpiku dla młodego naukowca

gazeta.pl
Akcja rejestracja - oddaj szpik i uratuj komuś życie

A co jeżeli zostaniesz zakwalifikowany jako dawca? Zobacz jak pobiera się komórki

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania skontaktuj się z Agnieszką Rackiewicz (studentką V roku matematyki, email: agnieszka.rackiewicz@gmail.com) lub Piotrkiem Borodulinem-Nadzieją (Instytut Matematyczny, pokoj 701, email: pborod@math.uni.wroc.pl)

Gdzie znależć więcej informacji?

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

Dawcy szpiku DKMS

Pamiętaj: Ty też możesz pomóc!

Piotr Biler
Dariusz Buraczewski